Martyriowe

wydarzenia

100 km dla Jana Pawła II

17 maja 2020 r – w wigilię 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, pokonaliśmy razem 100 km w dwóch dyscyplinach sportowych: bieg przełajowy i Nordic Walking. Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem z Koronką do Bożego Miłosierdzia i uwielbieniem (dziękujemy Asiu i Iwonko za piękne prowadzenie).
Z założenia nie były to profesjonalne zawody, ale wspólna, niesamowita, przyjacielska przygoda. Każda osoba pokonała 5-cio kilometrowy dystans, a że było nas 20 w każdej dyscyplinie, przemaszerowaliśmy/przebiegliśmy 100 km 😃
Ze względu na zalecenia sanitarno-epidemiologiczne, startowaliśmy po 2 osoby w bezpiecznych odległościach.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom GPS z Wiatraka oraz naszym Martyriowiczom i Żarowiczom za pomoc w pokazywaniu właściwej drogi. Dzięki Wam atmosfera była jeszcze bardziej radosna.
W promieniach popołudniowego słońca wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. Celem „100 km dla Jana Pawła II” było uczczenie Świętego Jana Pawła II w 100 rocznicę jego urodzin oraz propagowanie zdrowego stylu życia na świeżym powietrzu, bo tego m.in. uczył nas nasz Święty Rodak.
Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie.