Martyriowe

wydarzenia

26 Akademicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę 2021

„Hej drogi chłopcze, dziewczyno bystra to idzie Grupa Przezroczysta! ” – te słowa towarzyszyły nam każdego dnia, gdy pielgrzymowaliśmy do stop naszej Matki.
21 lipca wszyscy spotkaliśmy się w Katedrze Bydgoskiej, aby po Eucharystii wspólnie wyruszyć w drogę. Przez kolejne dni pomimo wielkiego zmęczenia, które czasami mocno dawało się we znaki, maszerowaliśmy z uśmiechem i ze śpiewem na ustach.

W Tym roku, idąc śladami św. Józefa, pielgrzymowaliśmy pod hasłem „Senne wskazówki”. Każdego dnia odbywała się konferencja, na podstawie listu apostolskiego papieża Franciszka – „Patris Corde”, podczas której rozważaliśmy postać św. Józefa.
Podczas rekolekcji w drodze mogliśmy przybliżyć sobie tą postać, poznać Go bliżej, oraz rozważyć czy jestem podobny do św. Józefa? Co powinienem zmienić w swoim życiu? Patrzyliśmy na tego świętego, jako na pokornego sługę, troskliwego ojca i opiekuna.
W czasie naszej wędrówki mogliśmy także wysłuchać wielu świadectw jak św. Józef działa w naszym życiu.

Drugiego dnia, gdy dotarliśmy do Kruszwicy, nasza grupa zajęła sie przygotowaniem wielbienia pt. „Ite ad Jozeph”. Był czas na adoracje Pana Jezusa oraz uwielbienie pieśnią, a na koniec odśpiewaliśmy wspólnie litanię do św. Józefa. Jak co roku odbyło się także nabożeństwo pokutne, na które udało nam sie przygotować pantomimę. Był to krótki spektakl, który miał nam uświadomić, że nie należy zbytnio troszczyć się o to, co mamy, w co się ubierzemy, co będziemy jeść. Wystarczy wziąć swoją laskę, która to w Piśmie Świętym jest symbolem siły i odwagi. Podczas nabożeństwa każdy z pielgrzymów mógł przystąpić do sakramentu pokuty oraz pobyć z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

Ostatni dzień pielgrzymowania upłynął bardzo szybko, w podskokach udaliśmy się do Królowej Polski. O 1200, 31 lipca, przeżyliśmy wspólnie Eucharystię. Mogliśmy podziękować za wszelkie łaski, ale także powierzyć wszystkie nasze intencje. Zakończeniem wędrówki był Apel Jasnogórski.

Każdego dnia pielgrzymowania doświadczaliśmy wiele dobra od ludzi, którzy zatroskani o nas przygotowywali pyszne posiłki czy też słodkie przekąski. Na trasie ratowali nas butelką wody lub kubkiem gorącej herbaty. Za wszelkie dobro otrzymane od naszych dobroczyńców, ofiarodawców wielkie Bóg zapłać!