Martyriowe

wydarzenia

88. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

„Todos – czy naprawdę dla wszystkich? O kondycji wspólnoty Kościoła” to hasło tegorocznej 88. Ogólnopolskiej Akademickiej Pielgrzymki na Jasną Górę.
„Przyjaciele, chciałbym wam, będącym uczulonymi na kłamstwa i puste słowa jasno powiedzieć: w Kościele jest miejsce dla wszystkich, dla wszystkich” te słowa skierował do nas papież Franciszek podczas ŚDM w Lizbonie i były one inspiracją tegorocznego hasła.
Zgodnie z tradycją, od 1936 roku świat akademicki udaje się na Pielgrzymkę na Jasną Górę, a od 4 lat organizacją zajmuje się Martyria.
Na początku przedstawiciele wszystkich duszpasterstw akademickich opowiedzieli kilka słów o swoich wspólnotach. Później wsłuchiwaliśmy się w konferencje: o. Marcina Ciechanowskiego, ks. Rafała Główczyńskiego i Eli Goldman.
W mniejszych grupach analizowaliśmy tekst przygotowany przez organizatorów i dzieliliśmy się tym, co przez ten tekst mówi do nas Bóg. Adoracja, następnie Msza Święta, Apel Jasnogórski i Rota Ślubowania Studentów wypełniły następną część dnia.
Później wracaliśmy już do Bydgoszczy.