Martyriowa modlitwa wdzięczności za świętość życia
Szczęść Boże o tej porze!
Papież Franciszek w adhortacji „Gaudete et exsultate” przypomina i zaprasza: Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje. (…) Pozwól, by łaska twego chrztu owocowała na drodze świętości. Pozwól, aby wszystko było otwarte na Boga i dlatego wybierz Jego, wybieraj Boga wciąż na nowo. Nie zniechęcaj się, ponieważ masz moc Ducha Świętego do tego, by świętość była możliwa (GE 14-15).
Zachęceni tymi słowami oraz poruszeni ostatnimi smutnymi wydarzeniami w naszej Ojczyźnie, zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty do modlitwy wdzięczności Bogu za wszelkie przejawy świętości, którymi napełnia swój Kościół. Zarazem byłaby to modlitwa wynagrodzenia Panu Bogu za wszystkie momenty braku szacunku względem świętości życia oraz pokorna prośba o pokój i zgodę społeczną, której w tym pandemicznym czasie tak bardzo potrzebujemy.
PROGRAM MODLITW:
– 31 października, godz. 19:30-21:00, kaplica MBKM – czuwanie w intencji świętości każdego z nas i naszej Wspólnoty; 21:00 – Ekstremalna Droga Krzyżowa do bram cmentarza parafii Świętego Krzyża przy ul. Artyleryjskiej (przy bramie cmentarza odmówienie Różańca – początek akcji „Różaniec do granic nieba” – i powrót do MBKM (w sumie 24 km). Zapisy u Emilii (tel. 504 442 609).
– 1 listopada, godz. 20:00 – Akademicka 20stka, a po niej o 20:30 przy grobie śp. ks. Zygmunta różaniec w kierunku Doliny Śmierci.
– 1-8 listopada, godz. 20:30-21:00 – „Różaniec do granic nieba” Pamiętacie Różaniec do Granic? Pragniemy przebłagać Boga za grzech zabijania nienarodzonych Dzieci oraz wynagrodzić cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone, prosić o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Co robić?
OSOBIŚCIE:
w każdej naszej Rodzinie są Dzieci, które nie mogły się urodzić… dlatego w czasie od 1 do 8 listopada, stań na cmentarzu przy grobie i zwróć się do wszystkich Dzieci nienarodzonych, które zostały zabite na przestrzeni całej historii Twojej rodziny, przez wszystkie pokolenia… proś Je o wybaczenie w imieniu swojej Rodziny. Dzieciom, które odeszły w naturalny sposób podziękuj za Ich obecność. Prośmy te Dzieci o wstawiennictwo za nas… Zapal dla nich znicz i przyjmij Je do Rodziny, powiedz tym Dzieciom, że są kochane, że są w Rodzinie, że choć ktoś kiedyś nie chciał Ich, Ty teraz je przyjmujesz i kochasz. Odmów tego dnia Różaniec – przy grobie, w domu, w kościele, kaplicy… i ofiaruj odpust zupełny za zmarłych. Więcej szczegółów na temat ogólnopolskiej Akcji znajdziecie tutaj ———> https://www.rozaniecdogranic.pl/program
WSPÓLNOTOWO:
Może w Twojej parafii będzie możliwość wspólnej modlitwy, ale też jako Martyria chcemy dać sobie szansę, by poczuć, że nie jesteśmy sami. Czasy są wymagające – każdy z nas to czuje – wirus, protesty, ataki na Kościół, wiele niedomówień i nieporozumień, może nawet w bliskiej rodzinie. To nie jest proste. Potrzebujemy poczucia, że nie jesteśmy sami, że mamy skąd czerpać siłę i nadzieję. Dlatego od 2 do 8 listopada zapraszamy na „Spacerowy Różaniec” – o godz. 20.30 spotykamy się przy grobie ks. Zygmunta Trybowskiego i ruszamy na spacer z różańcem. Według przepisów może nas być na zgromadzeniu na zewnątrz 5 osób – dlatego na stronie DA od 1.11 będzie lista, na którą się trzeba zapisać, by te 5 osób się określiło i uzbierało… jeśli będzie potrzeba wyznaczymy inne punkty „startowe” Różańca. Co robić na spacerze? Przede wszystkim odmawiamy jedną Tajemnicę Różańca, można jeszcze jakąś modlitwę, można spacer zakończyć Apelem Jasnogórskim. Trasa spaceru zależy od Was…
– 7 listopada, godz. 19:30-22:00, MBKM – Diecezjalna modlitwa o świętość życia: zaproszenie poszło do każdej parafii w diecezji. Ksiądz Proboszcz lub odpowiedzialny za wydarzenie Duszpasterz ustala program czuwania w swojej parafii (np. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Droga Krzyżowa, Litania do Wszystkich Świętych i inne). Obejmujemy nią szczególnie ludzi młodych, do których – jak mówił św. Jan Paweł II – należy przyszłość Kościoła i świata, a która tak bardzo pogubiona jest dziś w chaosie proponowanych im wartości. Zachęcam również, by do przygotowania i poprowadzenia tej modlitwy zmobilizować szczególnie ludzi młodych.
Zapraszam do gorliwej modlitwy o świętość życia dla nas i przyszłego pokolenia.
ks. Piotr.