Martyriowe

wydarzenia

Betlejem w Bydgoszczy – najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata

W sobotę, 5 stycznia 2019, o godz. 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miało miejsce niezwykłe artystyczne i kulturowe przedsięwzięcie „Betlejem w Bydgoszczy”. To jeden z 14 koncertów, jakie odbywać się będą w dużych miastach Polski. Na uczestników czeka ponad 2 godziny muzycznych doznań i świątecznych emocji.

Na scenie zabrzmią najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata. Będzie okazja usłyszeć utwory bożonarodzeniowe z Polski, Armenii, z krajów arabskich; kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, etiopskie i te stworzone przez kanadyjskich Indian.

Zaśpiewają niezwykli artyści: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska. Do chóru wybitnych wokalistów dołączy także publiczność, by wspólnie zanucić piękne polskie kolędy.

Zagrają słynny Atom String Quartet, fenomenalne Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta – Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in.: Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Dochód z trasy koncertowej „Betlejem w Polsce” jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących. Kup bilet – zostań Ambasadorem Miłosierdzia!

 

Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł są do nabycia w Fundacji „Wiatrak” codziennie od 9.00 – 18.00.

Relację z ubiegłego roku można zobaczyć tutaj: https://wiatrak.org.pl/betlejem-w-bydgoszczy-to-byl-wyjatkowy-koncert-zdjecia/