Martyriowe

wydarzenia

Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej

I Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej „Razem, ku przyszłości!”
15 – 17 listopada 2019
Dom Jubileuszowy – ul. Bołtucia 7, Bydgoszcz
koszt – 10 zł.

Kościół w ostatnim czasie bardzo pracuje nad tematem młodzieży. Przeżywaliśmy Synod Biskupów „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Obrady poświęcono wszystkim młodym ludziom w wieku 15-29 lat, których na świecie jest około 1,8 mld i stanowią blisko jedną czwartą ludzkości. Później ukazała się Posynodalna Adhortacja apostolska Ojca Świętego Franciszka – „Christus vivit”… wszystko po to, aby zachęcić młodych do wzrastania w świętości i w trosce o własne powołanie.

Hasło „Razem, ku przyszłości!” pochodzi właśnie z dokumentu Papieża – z punktu 201: „Podczas Synodu jeden z młodych audytorów z Wysp Samoa powiedział, że Kościół jest jak kajak, w którym osoby starsze pomagają utrzymać kurs, odczytując położenie gwiazd, a młodzi wiosłują z całych sił, wyobrażając sobie, co na nich czeka dalej. Nie dajmy się zwieść na manowce ani przez młodych, myślących, że dorośli są przeszłością, która już się nie liczy, która już się skończyła, ani też przez dorosłych, sądzących, że zawsze wiedzą, jak powinni zachowywać się młodzi. Raczej wsiądźmy wszyscy razem do tego samego kajaka i wszyscy razem szukajmy lepszego świata, pod nieustannie nowym tchnieniem Ducha Świętego.”

Zapraszamy nie tylko młodzież, ale także wszystkich, którzy z młodzieżą mają bezpośredni kontakt – czyli rodziców, dziadków, nauczycieli, duchownych… Warto razem przeżyć ten czas, a szczególnie twórczo WARSZTATY, które w zróżnicowanej grupie wiekowej, będą na pewno ciekawym doświadczeniem.

Na Forum zostali zaproszeni znamienici Goście:
Ks. prof. Krzysztof Pawlina
Ks. dr hab. Mirosław Gogolik
Kevin Kołodziej
Dr Elżbieta Okońska
zespół „Wyrwani z Niewoli”

Zapisy i informacje na stronie: www.mlodziezbydgoszcz.pl

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage na facebooku, gdzie wskakują ciągle nowe informacje odnośnie forum: https://www.facebook.com/forum.mlodziezy.bydgoszcz


W razie wszelkich wątpliwości i pytań prosimy o kontakt: [email protected]