Martyriowe

wydarzenia

III Akademicka Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę

Biegasz?

Bo my tak. W dniach 20-21 sierpnia biegliśmy od „Mamy” do „Mamy”, organizując III Akademicką Sztafetową Pielgrzymkę Biegową. Przebiegliśmy 350 km, w 35 godzin, nie zatrzymując się nawet w nocy. Biegło nas 69 osób. Po porannej eucharystii o 6:00 w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników oraz krótkiej modlitwie zawierzenia przy grobie śp. Prałata Zygmunta Trybowskiego obraliśmy kierunek Jasna Góra by tam następnego dnia o godz. 20:00 zakończyć eucharystią w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i Apelem Jasnogórskim.

Tegorocznym SŁOWEM KLUCZ było fragment ewangelii: J 20,1-8 „Biegli oni obydwaj razem”. Piotr i Jan „Biegli RAZEM” do pustego grobu, by już nigdy nie żyć na niby, by szukać sensu Miłości silniejszej niż śmierć, by biec po Życie PRAWDZIWE.
Ta wyjątkowa dla naszego ośrodka forma ewangelizacyjna podzielona jest na 10-kilometrowe etapy, a sztafetową pałeczką jest różaniec. W tym roku pojawiło się nawet wspólne niedzielne śniadanie na trawie w gronie Wspólnoty. Tym bardziej, był to cenny moment po nocy deszczowo-burzowej.