Martyriowe

wydarzenia

Jedno w Nim – relacja

„Jedno w Nim” to wieczór i noc budowania Kościoła w Duchu świętym, na który zaprosił Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha świętego w Sanktuarium MB Królowej Męczenników odbyło się międzypokoleniowe czuwanie, które wspólnymi siłami zorganizowali studenci i absolwenci „Martyrii” wraz z młodzieżą „4don4LORD” i „GPS”.
Tej nocy, kiedy wspominamy początki Kościoła, w różności charyzmatów postanowiliśmy być razem i prosić, byśmy otrzymali te same dary, które stały się udziałem Apostołów w Wieczerniku w dniu Pięćdziesiątnicy. Dziękując Bogu za możliwość większej swobody w przybyciu do naszego parafialnego Wieczernika-świątyni, modliliśmy się, byśmy sami nauczyli się być Kościołem, czyli Wspólnotą, którą gromadzi nie tylko budynek, miejsce, przestrzeń spotkań, ale Duch, który buduje jedność poprzez wspólne przeżycie ważnych Bożych wydarzeń. W tym byciu razem staje przed nami żywy Bóg, który daje się rozpoznać poprzez budowanie jedności. Symbolicznym tego wyrazem były puzzle, które każdy z nas poprzez swoją część musiał dopasować do całości. Ten symbol jest dla nas obrazem Wspólnoty Kościoła. Takiego Kościoła pragniemy i o niego się modlimy.
Podczas czuwania nie zabrakło konferencji, Adoracji Najświętszego Sakramentu, okazji do spowiedzi świętej, śpiewu i wspólnego wielbienia obecnego pośród nas Boga.