Martyriowe

wydarzenia

Kolędowanie w Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy

Błogosławieni miłosierni…

ale jak to zrealizować…? Jeszcze w grudniu zaprosiliśmy Wolontariuszy GPS i młodzież akademicką, by w ramach swoich spotkań wigilijnych podzielili się swoim sercem z innymi. Każdego roku przygotowywaliśmy prezenty dla siebie nawzajem – tym razem, jednak, rezygnując z prezentu dla siebie, każdy miał zadanie przynieść prezent dla dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. W paczkach pojawiły się misie, pieski, i kotki, kredki, książeczki, pisaki, piłki… Każdy z tych prezentów znalazł kogoś, kto na niego czekał… naprawdę!

17 stycznia połączone siły akademickie, wolontariuszy GPS i grupy ŚDM, wraz z ks. Piotrem, stały się kolędnikami i aniołami, które dostarczyły prezenty do Szpitala Dziecięcego. Radość była wielka! Grono kolędników liczyło prawie 40 osób, przebraliśmy się w stroje anielskie i kolędowe  i powędrowaliśmy, by nieść dzieciom uśmiech. Nie wiem, kto był bardziej wzruszony i szczęśliwy: my, czy Dzieci i ich Mamy… Niejedna łza zakręciła się w oku. Okazało się, że nie trzeba tak wiele, by zmienić świat na piękniejszy, by… być miłosiernym, czyli niosącym miłość. Nie było tu wielkich słów, ale wzajemna radość i obdarowanie.

Jeśli chcesz tego doświadczać – zapraszamy!
To nasze kolędowanie było jednym z etapów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
Czekają kolejne akcje, spotkania, wyjścia.

 

W najbliższym czasie:

– spotkanie dla młodzieży – 13 lutego, godz. 19.00 – sala DA

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ŚDM – 19 lutego godz. 20.00 (kaplica)

– Msza św. w intencji ŚDM – 22 lutego; godz. 20.00 (kaplica)

– spotkanie akademickie „M jak Miłość i barwy szczęścia, czyli o prawdziwej miłości” w oparciu o ŚDM w Buenos Aires – rozpoczynamy o 21.15 wspólną kolacją (tym razem kuchnia argentyńska)