Martyriowe

wydarzenia

Koncert Kolęd – Zaśpiewajmy Zygmuntowi

6 stycznia wieczorem w uroczystość Trzech Króli Bazylika Matki Bożej Królowej Męczenników wypełniła się po brzegi. Odbył się tam, nie pierwszy już w historii tej parafii, koncert kolęd. Jednak był to pierwszy koncert dedykowany budowniczemu wspomnianej parafii – księdzu Zygmuntowi Trybowskiemu. Okazją była 20 rocznica śmierci tego wyjątkowego dla Fordonu kapłana.

Wśród licznie przybyłych mieszkańców Fordonu, gości i sympatyków nie zabrakło biskupa Diecezji Bydgoskiej, księdza Krzysztofa Włodarczyka, który przyznał, że z zaciekawieniem poznaje historię kapłaństwa księdza Zygmunta. Zgromadzeni mogli posłuchać kolęd w wykonaniu muzyków związanych w różnym stopniu z księdzem Trybowskim i parafią MBKM. Piękna muzyka przeplatała się z informacjami, relacjami z życia księdza Zgmunta. Jego życie przybliżali słuchaczom Mariola Ciesielska i Kevin Kołodziej, którzy poprowadzili całe wydarzenie.

Zebranym towarzyszyła wystawa poświęcona życiu i działalności księdza prałata, którą będzie można zobaczyć również w innych bydgoskich parafiach, by jak najwięcej osób mogło się dowiedzieć, co pozostawił po sobie ksiądz Zygmunt.