Martyriowe

wydarzenia

Koncert kolęd

6 stycznia, o godz. 19:15, w Bazylice Królowej Męczenników w Bydgoszczy, Diecezjalny Ośrodek DA „Martyria” organizuje koncert kolęd „Zaśpiewajmy Zygmuntowi!”, dedykowany śp. ks. prał. Zygmuntowi Trybowskiemu – budowniczemu kościoła i pierwszemu proboszczowi, w 20. rocznicę jego odejścia do Domu Ojca (25 grudnia 2002 r.).

Koncert, w wykonaniu bydgoskich muzyków, którzy byli (lub nadal są) związani z dziedzictwem ks. Zygmunta, będzie okazją do podziękowania dobremu Bogu za życie i dzieła, które zostawił po sobie ten żyjący oraz umierający w opinii świętości kapłan.

Począwszy od Dnia Bożego Narodzenia, we wnętrzu kościoła, będzie można oglądać wystawę poświęconą życiu księdza Trybowskiego. Zawiera ona zdjęcia, opis etapów życia i wspomnienia o zmarłym kapłanie, począwszy od lat młodzieńczych domu rodzinnego, odkrywania kapłańskiego powołania oraz podejmowania dzieł budowy materialnego i duchowego Kościoła, aż po czas zmagania się z chorobą i odejście do Domu Ojca. Wystawa wpisuje się w obchody 20-lecia śmierci pierwszego proboszcza parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników.