Martyriowe

wydarzenia

Lednica 2015 za nami

Po wielu latach Martyria znów zawitała na Polach Lednickich. 6 czerwca 2015 roku we wspaniałym towarzystwie młodzieży 4don4lord, przygotowującej się do Światowych Dni Młodzieży, pod skrzydłami ks. Piotra i ks. Tomka uczestniczyliśmy w XIX Spotkaniu Młodych „W imię Ducha Świętego”. Dla większości z nas był to debiut na Lednicy, a niektórzy z nas z łezką w oku wracali do przeżytych tu chwil, które wiązały się z konkretnym wyborem.

Choć na miejsce dotarliśmy znacznie później, niż przewidywał program, to udało nam się doświadczyć młodego kościoła, pełnego radości, spontaniczności, wiary i obecności Ducha Świętego, który wiał między nami. Było nas w tym wyjątkowym miejscu około 70 tyś.. Poprzez śpiew, modlitwę, Eucharystię, adorację, uwielbienie, taniec, indywidualne błogosławieństwo, sakrament pojednania na nowo wybieraliśmy Chrystusa. Niesamowite było, w otaczającej nas absolutnej ciszy, usłyszeć  Prymasa Polski, który podczas homilii zaśpiewał pieśń „Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych…” i odpowiedź ludu Bożego, który nie pozostawił Go samego. Bo właśnie o to chodzi w kościele, by być razem i zdążać do celu jakim jest nasze Zbawienie w Jezusie Chrystusie. Pewnie wielu z nas potoczyła się łza wzruszenia, kiedy z głośników usłyszeliśmy naszego Kochanego Świętego Jana Pawła II…

Nie można nie wspomnieć o otaczającej nas aurze, która zapraszała do łączności z Najwyższym, który był tak blisko nas… wielkie pola, łąki, jezioro, las, przepiękna słoneczna pogoda, wspaniały zachód słońca i cudna noc -Jego dary dla nas.

Niewątpliwie była to rozgrzewka przed przyszłorocznym spotkaniem młodych w Krakowie, gdzie będzie nas pewnie dużooooooo więcej ….  Już teraz mogliśmy doświadczyć tego piękna młodych, którzy idą za Chrystusem. No, i wyjechaliśmy z konkretnym postanowieniem, że za rok, kiedy odbędzie się XX Spotkanie Młodych na Polach Lednicy, w 1050 rocznicę chrztu Polski, nie może nas tam zabraknąć i naszych braci i sióstr ze wspólnoty !!!