Martyriowe

wydarzenia

Misterium Męki Pańskiej

Od 20 lat w Fordońskiej Dolinie Śmierci, miejscu szczególnym ze względu na męczeństwo Polaków w 1939 roku, odbywa się Misterium Męki Pańskiej. Zrodziło się ono w sercach młodych ludzi, którzy przeżywali swoją formację w Duszpasterstwie Akademickim „Martyria” i pragnęli zaprosić innych do głębszego przeżywania Tajemnicy Zbawienia.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, chociaż tym razem w innej odsłonie niż zwykle. Odbędzie się ono w formie przygotowanego wcześniej przez aktorów nagranego słuchowiska, powiązanego z Adoracją Krzyża.
„Oto Ja jestem z wami” – te słowa stały się hasłem Misterium, by na nowo uwierzyć, że – Bóg jest z nami zawsze. Najpierw w naszych rozważaniach spotkamy się z Mamą Danusią i jej synem Piotrem, który mierzy się z wyzwaniami codziennego życia. Próbują spojrzeć na siebie i świat przez pryzmat szczególnej przyjaźni z Wujkiem, czyli z ks. Karolem Wojtyłą. Jednak, jak zawsze, najważniejszą przestrzenią są wydarzenia biblijne – spotkanie z Chrystusem w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu.

Zapraszamy na wspólne przeżycie Misterium Męki Pańskiej 26.03 oraz 28.03 o godz. 20:00 do sanktuarium MBKM.