Martyriowe

wydarzenia

Music For ŚDM v.2 – relacja

Drugie warsztaty Music for ŚDM już za nami. Ale się działo! Tym razem warsztaty trwały nie jeden dzień, ale dwa :)
 
10 października rano spotkaliśmy się w Domu Fundacji „Wiatrak”. Po rejestracji i powitaniu przeszliśmy do czynu. Pracowaliśmy w 6 sekcjach, które poprowadzili wspaniali muzycy:

wokal-soprany – Karolina Krysińska
wokal-alty – Agnieszka Więckiewicz
skrzypce – Natalia Tyrańska
gitara – Stanisław Ładziak
piano – Maciej Różycki
perkusja – Marcel Witkowski
 
Była oczywiście przerwa na kawę i ciastko, był obiad i spacer… ale przede wszystkim była twórcza, radosna i pełna mocy atmosfera wspólnego śpiewania i grania. Na zakończenie tego dnia wspólnie odśpiewaliśmy nieszpory. Słowo wygłosił do nas ks. Darek Białkowski – odpowiedzialny za ŚDM w naszej diecezji. Dzięki niemu będziemy pamiętać, że musimy się wsłuchać w Boże Słowo i dostroić do niego jak do kamertonu :)

11 października wzięliśmy bardzo czynny i śpiewający udział w mszy świętej o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi. W ten sposób rozpoczęliśmy obchody XV Dnia Papieskiego. Na tej mszy ks. biskup Jan Tyrawa wręczał symbole ŚDM powstającym parafialnym centrom ŚDM. O godz. 15.00 dotarliśmy na halę Łuczniczka, by przygotować się do koncertu z okazji Dnia Papieskiego. Udało się! Stanęliśmy na wielkiej scenie i mogliśmy wyśpiewać i wygrać naszą radość, wdzięczność i uwielbienie.
Bogu dzięki (i dźwięki!)
Mamy apetyt na więcej! A Wy?
 
Dziękujemy:
– BOGU!
– uczestnikom
– prowadzącym warsztaty
– wolontariuszom ŚDM i GPS
– Fundacji Wiatrak
– Martyrii
– całej ekipie odpowiedzialnych pod wodzą ks. Piotra
Do zobaczenia! Bo to przecież nie ostatnie nasze śpiewanie, :) prawda?