Martyriowe

wydarzenia

Oto ja – Z Kujaw do Panamy

„Z Kujaw do Panamy” to hasło młodzieżowej grupy pielgrzymów regionu kujawsko-pomorskiego udających się na 34. Światowe Dni Młodzieży do Panamy, gdzie Papież Franciszek spotka się z młodzieżą całego świata, a której Ambasadorem jest Urząd Marszałkowski w Toruniu. Grupa licząca 69 osób z diecezji toruńskiej, włocławskiej, bydgoskiej, płockiej i gnieźnieńskiej w drugiej połowie stycznia 2019 roku uda się na kolejne ŚDM, których inicjatorem i orędownikiem był św. Jan Paweł II, patron naszego województwa. W tym odległym zakątku świata, pośród ludzi różnych kultur i narodowości, promować będziemy nasze tradycje, walory i zwyczaje regionu, który zamieszkujemy. Przygotowaniem do tego wydarzenia jest czas obecny, wypełniamy szeregiem spotkań
o charakterze modlitewnym i integracyjnym.

Hasłem ŚDM są słowa Maryi zaczerpnięte z ewangelii wg. Św. Łukasza „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1, 38).

Spotkania grupy diecezji bydgoskiej odbędą się o godzinie 18:00 w Sali Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” ul. Bołtucia 5 w następujących terminach:

  • 14 października 2018 
  • 11 listopada 2018 
  • 9 grudnia 2018

Finał: 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie 14-31 stycznia 2019 roku.