Martyriowe

wydarzenia

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W czwartek, 19 marca br., w uroczystość św. Józefa wraz z ks. Piotrem i Maturzystami XV LO, delegacja Martyriowa z naszym Duszpasterzem ks. Krzysztofem na czele, udała się na Jasną Górę, na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów. Tam mieliśmy półtorej godziny, by w Sali o. Kordeckiego pokazać młodzieży maturalnej prawdziwy Kościół i zaprosić do jego tworzenia . Był to czas wspólnej modlitwy wyśpiewanej, wypowiedzianej, wykrzyczanej, czas świadectw ludzi młodych, którzy w swoim życiu mocno zbłądzili, aby ostatecznie doświadczyć mocy miłosierdzia Bożego. Podczas naszego spotkania wystawiliśmy też pantomimę ZA PÓŹNO, pokazującą, że nie warto odkładać czegoś na później, bo możemy się przeliczyć i tego czasu może nam nagle zabraknąć. Był też z nami raper, który wyśpiewuje trudną, ale jakże piękną historię swojego życia, która swój finał ma w Bożej Miłości. Każdy z maturzystów otrzymał wizerunek Matki Bożej Pięknej Miłości, będąc w ten sposób zaproszonym do pięknej, prawdziwej Miłości, a także małą ulotkę, zapraszającą do tego, by zaczynając swój nowy etap w życiu znaleźć wspólnotę, która będzie umocnieniem i pomocą w kroczeniu do nieba.
Po wspólnym czasie udaliśmy się wraz z Maturzystami na Eucharystię do Pani Jasnogórskiej, gdzie mszę odprawił i słowo wygłosił Ks. Biskup Jan Tyrawa, by tam modlić się razem z Nimi o światłość Ducha i pokój serc. Zwieńczeniem tego czasu, który tam przeżyliśmy była Droga Krzyżowa na wałach, gdzie wzmocniliśmy szeregi muzyczne.
Teraz pozostaje nam modlić się za tych Młodych ludzi,aby dokonali właściwych wyborów, zgodnych z pragnieniem swoich serc. Za ten piękny czas doświadczania młodych i trwania na modlitwie przy Pani Jasnogórskiej, składamy Bóg zapłać.