Martyriowe

wydarzenia

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę 2023

Nie oglądaj się! – czyli o życiowych decyzjach bez odwrotu” to hasło pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z akademicką grupa „Przezroczystą” Martyrii. W tym roku pielgrzymujemy w dniach 7-17 lipca z racji rozpoczynających się pod koniec miesiąca 37. Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Hasło rekolekcji w drodze nawiązuje do Maryi – głównej bohaterski wspomnianych Światowych Dni Młodzieży. Ona – w przeciwieństwie do żony Lota z Księgi Rodzaju – realizując wolę Boga, nie oglądała się za siebie, ale odważnie patrzyła w przyszłość. Wypełniona łaską (obietnicą Boga) krok za krokiem mówiła „fiat” – zgadzam się: na zwiastowanie, konfrontację z Józefem, tułaczkę po Betlejem, ucieczkę do Egiptu, szare życie w Nazarecie, miecz boleści i krzyż ukochanego Syna, nadzieję Zmartwychwstania, czuwanie na Zesłanie Ducha Świętego, towarzyszenie Apostołom, opiekę nad Kościołem. Maryja jest mocna, bo nie ogląda się za siebie, nie żyje wspomnieniami, ale odważnie patrzy w przyszłość!

Do odkrycia takiej drogi życia zapraszamy cię podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę!
Informacje i zapisy poprzez formularz lub pod nr tel: 721-300-704.

Koszt 120 zł.

Spotkanie przedpielgrzymkowe 20 czerwca o godz. 18:00 w sali DA
 A jeśli nie możesz iść – chętnie zabierzemy Twoje intencje. Można je wpisać w kościele MBKM i wrzucić do skrzyni.
W tych intencjach każdego dnia będziemy się modlić, a na Jasnej Górze ks. Piotr – Przewodnik Przezroczysty – odprawi Mszę świętą przed obliczem Matki Bożej.