Martyriowe

wydarzenia

Rekolekcje na dobry początek

Rekolekcje Akademickie na dobry początek odbędą się 20-23 października. Będzie je głosił o. Tomasz Zamorski, dominikanin, którego bez problemu można odszukać na youtube! Prowadzi serie: Pandziochy, Pies Tobiasza, Ognie Eliasza… sami zobaczcie tutaj: https://dominikanie.pl/autor/tomasz-zamorski-op/
W tym roku obieramy tytuł „ODNALEZIENI”… co to znaczy?

Żeby nie snuć domysłów, zapraszamy wszystkich studentów, absolwentów i tych, którym bliski jest akademicki klimat już w niedzielę 20 października, a następnie przez 3 kolejne wieczory do środy włącznie, na godzinę 20:00 do kaplicy MBKM (ul. Bołtucia 5).

———————————————————–
Ojciec Tomasz – jak możemy wyczytać na portalu dominikanie.pl, to kaznodzieja i wykładowca homiletyki, doktor teologii. Współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Dawniej duszpasterz dzieci, młodzieży, pracownik Fundacji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeor klasztoru w Warszawie, kapelan sióstr dominikanek. Fascynuje go przepowiadanie, które według niego powinno być piękne, pogłębione i świadome biblijnego oraz teologicznego Źródła, a przede wszystkim bliskie człowieka. Tym próbuje zapalić swoich słuchaczy i studentów.