Martyriowe

wydarzenia

Relacja z kolędy w akademikach

„Listy do M(łodych)” to hasło tegorocznej kolędy, którą od wielu lat podejmują studenci i absolwenci Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w fordońskich akademikach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Collegium Medicum.

Wizycie u studentów towarzyszą słowa zaczerpnięte z 1 Listu św. Jana Apostoła zachęcające do dostrzeżenia miłości jaką obdarzył nas Bóg Ojciec: „Zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” (1 J 3,1). Dziecięctwo Boże jest w nas, pomimo wielu przeciwności dnia codziennego, które na różne sposoby próbują okraść nas z tej fundamentalnej prawdy. Tylko w jej świetle jesteśmy gotowi zmieniać nasze życie, czyli po prostu nawracać się.

Wzmocnieniem kolędowania jest również specjalna przesyłka, którą przekazał przez nasze duszpasterstwo metropolita łódzki Abp Grzegorz Ryś: „Godzina 10” to list, który skierowany jest do wszystkich młodych w Kościele. Każdy uczestnik kolędy otrzymał jego treść.

Oprócz kolędników i muzykantów nie mogło zabraknąć wyspecjalizowanych doręczycieli przesyłek – listonoszy, którzy przynieśli swoim rówieśnikom Dobrą Nowinę.

Zakończeniem wizyty duszpasterskiej była sprawowana w auli Auditorium Novum UTP Msza św. dziękczynna w intencji Uczelni, Jej Władz i studentów.