Martyriowe

wydarzenia

Taizé we Wrocławiu 2019

  • Kiedy?

Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu będzie trwało od soboty 28 grudnia 2019 do środy 1 stycznia 2020. Organizatorem wyjazdu jest Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” działające przy parafii pw. MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

  • Kto może wziąć udział?

Europejskie Spotkania Młodych organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat. Dla grup liczących ponad 10 osób, możemy przyjąć jedną osobę dorosłą (jako osobę odpowiedzialną za grupę). Organizator wyjazdu zastrzega sobie ograniczoną liczbę miejsc.

Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia

Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia muszą mieć ze sobą pisemną zgodę rodziców na ich udział w Europejskim Spotkaniu Młodych. Formularz ten zawiera nazwisko opiekuna (w wieku 18-35 lat), który podczas spotkania bierze prawną odpowiedzialność za osobę niepełnoletnią.

Młodzi ludzie w wieku 16 lat

W ramach wyjątku młodzi ludzie w wieku 16 lat mogą uczestniczyć w spotkaniu, ale tylko od 28 grudnia i tylko z opiekunami w wieku 18-35 lat (kobieta dla każdej dwójki dziewcząt, mężczyzna dla każdej dwójki chłopców). Opiekunowie muszą pozostać ze swymi podopiecznymi podczas całego spotkania. Zostaną zakwaterowani razem w jednym miejscu.

  • Gdzie śpimy?

Uczestnicy spotkania będą przyjęci albo przez mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości, albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych). Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc nocować na podłodze.

  • Jaki jest koszt wyjazdu?

Koszty wyjazdu pokrywają: wyżywienie, nocleg, przejazdy na miejscu, wynajęcie i wyposażenia miejsc spotkań, a także inne koszty organizacyjne. Dla Polaków udział w kosztach wynosi:
-młodzi ludzie (do 35 roku życia) 240 zł,
-dorośli (powyżej 35 roku życia) 360 zł. (opiekunowie grup)

 

Dodatkowo należy uwzględnić koszty przejazdu z Bydgoszczy do i z Wrocławia (130 zł od osoby).

Całkowity koszt wyjazdu wynosi – 370 zł (dorośli: 490 zł). Cena może ulec drobnym zmianom.

 

  • Jak się zapisać?

Zapisy przyjmujemy do dnia 24.11.2019 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/ndxoaAPAXB6n7w54A oraz dokonanie przelewu.

 

Każdy z uczestników zobligowany jest do 24 listopada dostarczyć następujące dokumenty:

– opinia od księdza proboszcza

formularz zgłoszeniowy (formularz do pobrania)

zgoda rodzica -> osoby niepełnoletnie! (formularz do pobrania)

zgoda na przetwarzanie danych osobowych  (formularz do pobrania)

 

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 24.11.2019 r. o godz. 18:30 w sali DA Martyria (I piętro Domu Parafialnego; Bydgoszcz, ul. Bołtucia 5)

 

Pytania prosimy kierować pod adres e-mail: [email protected]