Martyriowe

wydarzenia

Zatrzymaj się!

Wielki Czwartek… dzień szczególny każdego roku – bo to początek świętego czasu Triduum Paschalnego.
W tym roku ta wyjątkowość była pogłębiona… bo w tym roku Wielki Czwartek przypadał 2 kwietnia. 10 lat temu właśnie 2 kwietnia odchodził do Domu Ojca Jan Paweł II. Nie można więc nie pamiętać, nie zatrzymać się, nie dziękować. Dlatego spotkaliśmy się w Sanktuarium Królowej Męczenników przy Ciemnicy i relikwiach św. Jana Pawła II. O 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a rozważania do niego poprowadził Jan Paweł II, zapraszając nas do czuwania i do obecności przy Maryi. Trwaliśmy w dziękczynieniu a potem wyruszyliśmy na poszukiwanie światła. Towarzyszyły nam słowa Jana Pawła II… o 21.37 stanęliśmy przy ognisku… był czas n modlitwę, śpiew, chwilę zadumy i na dziękowanie za świętość i obecność Papieża Polaka. Młodzież GPS i ŚDM odpalała świece od ogniska i podawała światło pozostałym zgromadzonym.

Znów słuchaliśmy Jego słów – tym razem o wypływaniu na głębię…
Co z tymi słowami zrobimy?
Co zrobimy z Jego zaproszeniem, by się nie lękać i otworzyć drzwi Chrystusowi.?
Co zrobimy z naszym czasem i życiem…?
Czy spotkamy się wszyscy w Niebie, w Domu Ojca…?
Te myśli nam towarzyszyły… po błogosławieństwie poszliśmy do domów, a małe płomyki świec jeszcze długo było widać pośród ulic i bloków.
Bogu dzięki za ten czas… za każdego i każdą, którzy tego dnia spotkali się u Królowej Męczenników, za każdego i każdą, kto w jakimkolwiek miejscu świata zapalił świecę i zatrzymał się na chwilę, by potem pięknie żyć.