Martyriowe

wydarzenia
Bieg przełajowy

100 km dla Jana Pawła II

17 maja 2020 r – w wigilię 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II – pokonaliśmy razem 100 km w dwóch dyscyplinach sportowych: bieg przełajowy i Nordic Walking.

Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem z Koronką do Bożego Miłosierdzia i uwielbieniem (dziękujemy Asiu i Iwonko za piękne prowadzenie).

Z założenia nie były to profesjonalne zawody, ale wspólna, niesamowita, przyjacielska przygoda. Każda osoba pokonała 5-cio kilometrowy dystans, a że było nas 20 w każdej dyscyplinie, przemaszerowaliśmy/przebiegliśmy 100 km 😃
Ze względu na zalecenia sanitarno-epidemiologiczne, startowaliśmy po 2 osoby w bezpiecznych odległościach.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom GPS z Wiatraka oraz naszym Martyriowiczom i Żarowiczom za pomoc w pokazywaniu właściwej drogi. Dzięki Wam atmosfera była jeszcze bardziej radosna.

W promieniach popołudniowego słońca wszyscy szczęśliwie dotarli do mety.

Celem „100 km dla Jana Pawła II” było uczczenie Świętego Jana Pawła II w 100 rocznicę jego urodzin oraz propagowanie zdrowego stylu życia na świeżym powietrzu, bo tego m.in. uczył nas nasz Święty Rodak. Wiedział, że rozwój człowieka ku pełni szczęścia dokonuje się na wszystkich płaszczyznach – duchowej, intelektualnej, psychicznej oraz fizycznej.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie.