Martyriowe

wydarzenia

100 km rowerem dla św. Jana Pawła II

Fordon-Ostromecko-Wałdowo Królewskie Dolne-Bolumin-Skłudzewo-Doły-Zarośla Cienkie-Błotka-Toruń-Świerczyki-Leszcz-Pigża-Biskupice-Warszewice-Kończewice-Nawra-Wybcz-Gzin-Dąbrowa Chełmińska-Nowy Dwór-Ostromecko-Fordon…

Wydaje się dużo…?

To tylko droga, 100 km dla św. Jana Pawła II, którą przebyliśmy na dwóch kółkach – rowerach w dniu 100 Urodzin Karola Wojtyły. Rozpoczęliśmy ją o godz. 7:00 przy Martyrii, wspólną modlitwą i zobaczeniem siebie by móc chwilę później wyruszyć w drogę.

Towarzyszył nam Nasz Duszpasterz ks. Piotr Wachowski oraz ks. Darek Wesołek, Proboszcz parafii św. Krzyża, a prywatnie wielki miłośnik dwóch kółek.

Dane było nam doświadczyć piękna otaczającej nas przyrody, lasów, zieleniących się łąk, przepięknych kłębiastych chmur, zarówno jasnych jak i ciemnych, słońca oraz ożywczego deszczu. Naszym punktem kulminacyjnym była Msza Św. w parafii św. Jana Pawła II w Kończewicach, podczas której słowo wygłosił do nas ks. Darek, a po uczcie dla ducha był czas na ucztę cielesną. Panie z Koła Gospodyń przygotowały dla nas ciepłą kawkę i herbatkę wraz z pyszną drożdżówką z kruszynką. A my w zamian poczęstowaliśmy specjalnie przygotowanym na ten dzień pysznym tortem czekoladowo-bananowym, który wyszedł spod ręki Joanny Bernatowicz (przez cały dzień zabezpieczała naszą trasę, troszcząc się, byśmy mieli co jeść i pić – Bóg zapłać).

I tak to, co piękne, szybko się kończy. Nasza wspaniała przygoda zakończyła się powrotem do Martyrii ok. 18:00, gdzie wspólnie zakończyliśmy modlitwą ten piękny czas obcowania z Bogiem, przyrodą i drugim człowiekiem.

Niech on wydaje w nas owoce.

Dziękujemy za wsparcie Kujawsko-Pomorskie❤️