Martyriowe

wydarzenia

Adwentowy dzień skupienia – relacja

Adwentowy dzień skupienia w 2019 roku przekroczył granice miasta. Nasze Duszpasterstwo wyruszyło na podbój zaprzyjaźnionego Kozielca.
W piątek 13 grudnia o godzinie 19 zebraliśmy się w siedzibie Martyrii i zaopatrzeni w śpiwory i karimaty udaliśmy się samochodami do położonej nad Wisłą miejscowości. Wieczór spędziliśmy pod znakiem integracji. Wspólne żarty, rozmowy, przeglądanie zdjęć, kolacja, spacer do lokalnego kościoła, modlitwa. Zwieńczeniem dnia była wspólnotowa Msza Święta odprawiona o godzinie 23 przez księdza Piotra, który podczas wygłoszonego słowa pozostawił nas z myślą, że Eucharystia jest tym, co nas jednoczy, stawiając jednak znak zapytania, czy w naszym życiu rzeczywiście tak jest.
Po Eucharystii przygotowując się do nocnego spoczynku obejrzeliśmy film. Podczas projekcji dawały o sobie znać trudy tygodnia, których symptomem były coraz wyraźniejsze dobiegające z różnych stron sali odgłosy chrapania.
Sobota 14 grudnia. Poranek. Trzech świrów, wariatów, nieodpowiedzialnych ludzi lub jak pewnie woleliby być nazywani – śmiałków postanowiło obok hartowania ducha zahartować także ciało i rozpoczęło dzień od morsowania. Chłopacy wrócili w dobrych nastrojach. Nie mogło być inaczej skoro na miejscu ciepłą herbatą przywitał ich nasz duszpasterz.
Po śniadaniu krótka konferencja i rozważanie Słowa Bożego. Zostaliśmy postawieni w miejscu uczniów w drodze do Emaus i kolejno, w samotności udawaliśmy się na wędrówkę do Jezusa Zmartwychwstałego, którego spotkaliśmy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
Kolejnym punktem programu był obiad, a następnie powrót do Bydgoszczy, by połączyć się ze wspólnotą absolwencką Martyrii i uczestniczyć w konferencji wyjątkowego gościa, arcybiskupa Muszyńskiego o obliczu Boga, a następnie we Mszy Świętej, która kończyła program naszego adwentowego dnia skupienia.