Martyriowe

wydarzenia

Akademicka pielgrzymka na Jasna Górę 2022

Zgodnie z naszą Martyriową tradycją, od 1936 roku, udajemy się na Akademicką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Tak i w tym roku 21 maja wyruszyliśmy do naszej Mamy. Był to bardzo wyjątkowy dzień dla wszystkich studentów. Gdy dotarliśmy do Częstochowy mogliśmy wysłuchać konferencji przygotowanej przez naszego duszpasterza – ks. Piotra Wachowskiego. Rozważaliśmy w niej naszą świętość.

Znalazł się również czas na indywidualną modlitwę. Podczas kolacji zaszczycił nas swoją obecnością biskup Marek Marczak delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Akademickiego.

Gdy dzień zbliżał się ku końcowi uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii pod przewodnictwem biskupa Marczaka. Po zakończonej Mszy Świętej odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i kolejny zawierzyliśmy naszej kochanej Matce świat akademicki. Po raz 86 przyrzekaliśmy: : „Chrystusowi Królowi i Tobie, Królowej naszej. Patronce Polskiej Młodzieży Akademickiej, że zawsze i wszędzie stać będziemy przy Świętej Wierze Kościoła Katolickiego w synowskiej uległości dla Stolicy-Apostolskiej… że wiary naszej bronić i według niej rządzić się będziemy w życiu naszym osobistym, rodzinnym, społecznym, narodowym, państwowym”.