Martyriowe

wydarzenia

Na krańce Świata!

Na krańce Świata !

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, pola lednickie po raz kolejny zapełniła młodzież. Była to już 25 Lednica, której hasło w tym roku brzmiało: ”Na krańce Świata”.

Świętowanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą – Anioł Pański. Przez całe spotkanie można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nie zabrakło również pokazów samolotów, które pięknie prezentowały się na niebie, tworząc krzyż czy też serce.
Gdy wybiła godzina 17 Arcybiskup Wojciech Polak, a następnie abp Stanisław Gądecki przywitali pielgrzymów. Młodzi mieli również okazję wysłuchać świadectwa wygłoszonego przez Jana Melę – niepełnosprawnego zdobywcę dwóch biegunów.

O 20:00 rozpoczęła się Msza święta, gdzie homilię wygłosił Abp Ryś. Rozważaliśmy, co to oznacza iść na krańce świata oraz tworzyć wspólnotę. Po wspólnie przeżytej Eucharystii mogliśmy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wysłuchaliśmy również przesłania Papieża Franciszka. Zwieńczeniem wydarzenia był akt wyboru Chrystusa i symboliczne przejście przez Bramę III Tysiąclecia. Był to dzień przepełniony modlitwą, tańcem, śpiewem oraz rozmowami.