Martyriowe

wydarzenia

Msza Wspólnotowa – listopad 2021

W dniu 13 listopada br., bardzo istotnym dniu dla diecezji bydgoskiej, kiedy to odbył się ingres Ojca Naszej diecezji, ks bp Krzysztofa Włodarczyka spotkaliśmy na mszy świętej wspólnotowej,  bo to była druga sobota miesiąca. Podczas koronki do Bożego Miłosierdzia i w czasie eucharystii, polecaliśmy posługę księdza biskupa, powierzajac Jego osobę Matce Bożej Pięknej Miłości.
Było czuć, że Duch Święty porusza się między nami i nagle w czasie ofiarowania Pan Bóg ofiarował nam niezwykłych gości … a mianowicie ABP SALVATORE PENNACCHIO, nuncjusza apostolskiego w Polsce wraz z delegatem ds. przedstawicielstw papieskich ABP JANEM ROMEO PAWŁOWSKIM i ks. prałatem ANDREA FRANCIA z Nuncjatury Apostolskiej. Abp Salvatorre skierował do nas krótkie ale jakże serdeczne słowo pozdrowienia i radości ze spotkania z naszą wspólnotą, a na koniec pobłogosławił nam i prosił o modlitwę za Papieża Franciszka i trochę za Niego.
Na zakończenie mszy świętej, po błogosławieństwie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i wysłaliśmy do Ojca ks bp Krzysztofa wraz z gratulacjami i zapewnieniem o modlitwie. Pieśń na wyjście została wykonana przez dzieci z naszej wspólnoty, które mogły dać wyraz swoim talentom artystycznym. Nasze małe pociechy otrzymały również niespodziankę – swoje materiały formacyjne oraz wyklejankę, której poszczególne elementy będą zbierać podczas kolejnych mszy świętych wspólnotowych a na koniec stworzą piękny obrazek, który będzie dla nich przesłaniem.
Po mszy świętej w sali duszpasterstwa spotkaliśmy się, aby jeszcze poświętować 11 listopada. Dzieci wykonały z papieru orzełki a my, dorośli śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i cieszyliśmy się, że możemy być dla siebie darem.