Martyriowe

wydarzenia

II Forum Młodych

„POBUDKA” – to tytuł II Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej.
W miniony weekend (19-21.11) młodzież diecezji zgromadziła się w Zespole Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II. Po wspólnej kolacji, która rozpoczynała to pełne wrażeń wydarzenie, był czas na zapoznanie się, integrację i rozmowy. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których mogli przedyskutować oraz odpowiedzieć na pytania związane z życiem w Kościele.

Piątkowy wieczór był okazją do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Uczestnicy, dzieląc się na dyżury, czuwali przy Panu Jezusie aż do godziny 7 rano.
Modlitwę poprowadził zespół Amen+, który również przygotował całą oprawę muzyczną forum. Specjalnie na potrzebę tego wydarzenia stworzył także nowy utwór, hymn II Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej – „Pobudka”.

Następnego dnia, po wspólnie przeżytej Eucharystii, nadszedł czas na panel konferencyjny oraz warsztaty. Głównym celem było zaangażowanie rodziców, nauczycieli i uczniów do dyskusji. Każdy z nas należy do Kościoła, a młodzież jest jego przyszłością. To właśnie od nich zależą jego dalsze losy. Dlatego powinniśmy dostrzegać młodych, słuchać oraz starać się zrozumieć ich spojrzenie na świat, kościół.
Panel konferencyjny zakończył się świadectwem Ani Pardua z „Klubu Filmów Chrześcijańskich” z Szubina.  Podczas forum zostały przeprowadzone również wybory do Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej. Po kolacji odbyła się zabawa taneczna, podczas której młodzież miała okazję do wspólnej zabawy i integracji.

Ostatniego dnia forum, Centrum Formacji Liturgicznej, poprowadziło w Wyższym Seminarium Duchownym tzw. „strefę ducha”. Rozważana była zasada „lex orandi-lex credendi-lex vivendi” w życiu liturgicznym chrześcijanina. Głównym, kończącym II Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej, wydarzeniem była Msza Święta sprawowana przez Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w bydgoskiej katedrze.