Martyriowe

wydarzenia

Piesza Pielgrzymka PRZEZROCZYSTA – 7-17 LIPCA 2023

„Hej drogi chłopcze, dziewczyno bystra to idzie Grupa Przezroczysta! ” – te słowa już kolejny rok towarzyszyły nam każdego dnia pieszej pielgrzymki do stóp Jasnogórskiej Pani.

Wczesnym rankiem 7 lipca spotkaliśmy się w Katedrze Bydgoskiej, aby po Eucharystii wspólnie wyruszyć w drogę. Przez 11 dni, wędrując na własnych nogach i przezwyciężając swoje ograniczenia duchowe i fizyczne stawaliśmy się coraz bardziej przezroczyści.

W Tym roku pielgrzymowaliśmy pod hasłem „Nie oglądaj się!”. Każdego dnia odbywała się konferencja, podczas której rozważaliśmy różne życiowe decyzje postaci biblijnych, od których nie było już odwrotu. Po wysłuchaniu Słowa Bożego ich trud przybliżył nam ks. Piotr, a potem z pomocą Joanny Niedbalskiej, psychoterapeutki, próbowaliśmy przez pryzmat tych wydarzeń spojrzeć na nasze życie.

Drugiego dnia, gdy dotarliśmy do Kruszwicy, nasza grupa jak co roku zajęła się przygotowaniem uwielbienia. Znalazł się czas na najważniejszą część – adoracje Pana Jezusa oraz uwielbienie pieśnią.

Nie mogło także zabraknąć Nabożeństwa Pokutnego w Kościelcu, podczas którego każdy pielgrzym otrzymał symboliczny dzwoneczek dla owiec z owczarni Chrystusa.

Przed południem 17 lipca dotarliśmy do Tronu Matki na Jasnej Górze! Zawierzając się opiece Królowej Polski oraz dziękując za wszelkie dobro otrzymane od ludzi na naszym pielgrzymim szlaku.

To nasze pielgrzymowanie nie miałoby jednak takiego wymiaru gdyby nie konkretna pomoc:

  • Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
  • Akademii Kujawsko-Pomorskiej
  • Firmie PiastPol
  • Parafianom Matki Bożej Królowej Męczenników
  • Przyjaciołom Martyrii