Martyriowe

wydarzenia

Popiół a Diament

To temat Rekolekcji Wielkopostnych parafialnych, które ks. Krzysztof Buchholz wraz z ekipą z Martyrii poprowadził w terminie 11–14 marca w parafii Przemienienia Pańskiego w Wieńcu. Był to czas rekolekcyjnych spotkań dla dzieci, młodzieży, gimnazjalistów, młodzieży bierzmowanej oraz parafian.

Sporo się działo. Już od samego rana było intensywne: do południa szkoła i trzy grupy wiekowe. Tutaj pracowaliśmy z tematem „Raz, dwa, trzy — do nieba idziesz Ty!”. Około 14.00 krótka chwila na obiad i ciąg dalszy od 15:00.

W poniedziałek wieczorem po nauce był czas na spotkanie kobiet z Jezusem, a we wtorek mężczyzn. A na finał odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, obdarowanie sakramentem namaszczenia chorych i pozostawienie zadania do wykonania: „słoiczka wdzięczności”. Ba, takie słoiczki otrzymali nawet ksiądz proboszcz i diakon, ks. Piotr.

Codziennie odwiedzali nas też nasi Bracia i Siostry z naszej wspólnoty, aby dać świadectwo i wzmocnić to, co Ksiądz mówił, i to, co przygotowaliśmy. To był intensywny czas, ale każdy z nas, kto tam był, otrzymał jeszcze więcej. Ja na pewno już to wiem, że dużo dostałam prawdziwej Bożej radości, za którą dziękuję. I choć musieliśmy odłożyć, poprzesuwać wiele spraw, aby tam być, to warto było, bo Pan Bóg prędzej czy później wynagradza.

Za gościnę, ciepłe serce, troskę, opiekę, pyszne jedzonko…  składamy serdeczne Bóg zapłać ks. proboszczowi Witoldowi Dorszowi oraz Jego Parafianom. Choć myślę, że słowa nie są wstanie wyrazić naszej wdzięczności, tak ona jest wielka.

Chwała Panu!