Martyriowe

wydarzenia

Pożegnanie Ołtarza Donum Caritas et Pax

W Niedzielę Miłosierdzia, kiedy to zainaugurowano uroczyście adorację przed Ołtarzem Miłosierdzia i Pokoju, wydawało się, że tak długo będzie z nami….  Szybko wszystko  się skończyło, bo nadszedł 3 maja, godzina 21:00, kiedy to po raz ostatni stając duchowo na Jasnej Górze, a realistycznie przed Najświętszym Sakramentem umieszczonym w objęciach Maryi w Ołtarzu Donum Caritas et Pax, wyśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Tak było codziennie przez 3 tygodnie, kiedy to godzina 21:00 stała się wyjątkowa dla Martyrii, parafian Bazyliki Mniejszej Królowej Męczenników oraz przybyłych sympatyków i gości. Byliśmy obecni, bo nie można było inaczej….

bo to wyjątkowa godzina dla naszego narodu….

Bo chcieliśmy zapewnić o naszej gotowości, pamięci, czuwaniu….

Bo zawierzaliśmy naszą Ojczyznę, parafię, cały Kościół, cały świat….

Bo oddawaliśmy nasze poranione serca, słabości, zagubienia…..

Bo prosiliśmy o Miłość w naszych Rodzinach, Małżeństwach, domach, miejscach nauki, pracy, przebywania…..

Bo błagaliśmy o POKÓJ….

Niewątpliwie niedzielny wieczór 3 maja był wyjątkowym spotkaniem, bo pożegnalnym….

12 godzin dla Pana…. Bo tyle trwała codzienna adoracja,

to 720 minut, ba 43 200 sekund każdego dnia,

a w sumie przez te 21 dni to 252 godziny, co daje 15 120 minut, a to stanowi 907 200 sekund…

to czas kiedy Chrystus czekał na spotkanie ze swoimi dziećmi. Czekał na nas, zapraszał każdego, byśmy byli, czuwali, trwali na modlitwie, spotkaniu z Nim. Jak każdy z nas wykorzystał ten czas? Sami musimy odpowiedzieć na to pytanie.

Dar Miłości i Pokoju to piękne, zachwycające  dzieło. Kunsztowne wykonanie, efekty załamania światła i drogocenny kruszec. Niesamowite przesłanie płynie z tego Ołtarza, to też prawda, ale najpiękniejszą całość stanowi jego zadanie – miejsce gdzie Bóg Żywy, obecny w Najświętszym Sakramencie, będzie każdego dnia i każdej nocy otoczony modlitwą. I wpisuje się on w ideę, by w 12 miejscach na świecie trwała nieustannie modlitwa o pokój.

To był ostatni wieczór modlitw przy wyjątkowym Ołtarzu Donum Caritas et Pax. Ale to nie koniec, bo przecież Pan Jezus pozostał w Najświętszym Sakramencie, czekający na nas w Tabernakulum każdego dnia. A za ten czas, wspólnej jak i osobistej modlitwy, dziękujemy Ci Panie Jezu… za łaskę obecności pośród nas w tym Ołtarzu, za modlitwę o pokój, za każdego i każdą z nas, którzy trwali przy Tobie

i mówimy Chwała Ojcu i Synowi …..

10458433_842181632519984_5524712853592659744_n