Martyriowe

wydarzenia

Rekolekcje ZNAMIĘ

W dniach 4-6.04 przeżywaliśmy Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne pt. „ ZNAMIĘ”. Odbyły się w hali XI LO w Bydgoszczy. Przez 3 dni, młodzież spotykała się aby posłuchać nauk, świadectw oraz uwielbić Pana Boga.

Młodzi na początku rekolekcji otrzymali list od bp Krzysztofa Włodarczyka, w którym przypominał: „Ewangelia nie jest wygodnym fotelem, ale łódką, którą płyniemy na spotkanie przygody. Na tej łodzi,  na łodzi kościoła, dla każdego jest miejsce. I nawet nie trzeba wiosłować, bo Duch Święty wieje, kiedy chce. A my stawiamy żagle i wystawiamy je na wiatr Ducha Świętego.”

Pierwsze dwa dni upłynęły pod znakiem konferencji Joanny Niedbalskiej i dr. Marcina Kowalczyka. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których dyskutowali o motywach związanych z myślą chrześcijańską, które można odnaleźć w popularnych filmach takich jak np. „Opowieści z Narni”. Była również okazja do medytacji oraz odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Młodzi mogli również posłuchać świadectw członków naszej wspólnoty: „Pan Bóg to nie fajerwerki. Dopiero z perspektywy czasu widzimy, jak On działa. Chcę wam powiedzieć, że jestem w Nim bardzo zakochana. Możecie chodzić na milion terapii, ale odpowiedź na pytanie, kim jesteście, otrzymacie tylko i wyłącznie przez Jezusa”Agata Graczyk.

„Kiedy kapłan położył na moim czole palec z olejami, zacząłem płakać, jak małe dziecko – dodał Kevin Kołodziej, wspominając przyjęcie sakramentu bierzmowania. – Moi rodzice są niewierzący. Niejednokrotnie usłyszałem: „kiedy ostatni raz byłeś u księdza pod sutanną, po co chodzisz do kościoła”. Pewnie wielu z was tego doświadcza, ale zobaczcie, ja dalej jestem w żywym Kościele, który mnie rozumie. Musicie dużo rozmawiać Panem Bogiem. On Was wysłucha i pomoże” Kevin Kołodziej

Finałem rekolekcji był koncert zespołu „niemaGOtu”. Pod sceną znajdował się wielki, drewniany krzyż na którym umieszczono Najświętszy Sakrament. Pod krzyżem można było zauważyć kartony, wypełnione małymi sercami z imieniem JEZUS. Rekolekcje zakończyły się adoracją oraz wspólnym wielbieniem.