Martyriowe

wydarzenia

Relacja z 83. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akademickiej na Jasną Górę

W tym roku po raz kolejny wyruszyliśmy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę.
Choć formuła pielgrzymki została nieco zmieniona przez organizatorów, to każdy z nas mógł odnaleźć to, czego potrzebował.

Piątkowy wieczór rozpoczęliśmy od Apelu Jasnogórskiego, a bezpośrednio po nim udaliśmy się na Drogę Krzyżową. Po zakończeniu nabożeństwa pojechaliśmy w gościnę do Sióstr od Aniołów. Zostaliśmy tam przyjęci bardzo ciepło i serdecznie.

Następnego dnia rano, wypoczęci, udaliśmy się na Jasną Górę, by wysłuchać konferencji ks. Dominika Chmielewskiego SDB. Duchowny w swoim przemówieniu zaznaczył, że każdy z nas jest powołany do życia w czystości. Rozumiał czystość nie tylko w sferze cielesnej, ale podkreślił jak ważne jest kochanie Pana Boga z całego serca swego, duszy swojej i ze wszystkich sił swoich. Przypomniał nam, że często stawiamy ludzi na pierwszym miejscu i mamy wobec nich wygórowane oczekiwania. Jednak jest to błędem, gdyż żaden człowiek nie spełni naszych pragnień. Niejednokrotnie zaakcentował, że miłość do Pana Boga musi być priorytetowa, a bez niej wszystko się skończy.

Kolejnym punktem programu były konferencje stanowe, które wygłosili dla panów- Marcin Gomułka, a dla pań – Monika Gomułka.

Jak co roku, uczestnicy pielgrzymki wyruszyli na Jasną Górę, odmawiając różaniec w intencji pokoju. W Bazylice odbyło się nabożeństwo majowe, a po nim Msza Święta koncelebrowana przez ks. abp. M. Jędraszewskiego oraz ks. abp. W. Depę.

Wieczorem na Błoniach czekała na nas przepyszna kolacja. Wzmocnieni na ciele mogliśmy udać się na Apel Jasnogórski, a następnie na czuwanie zwieńczone adoracją i uwielbieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas czuwania mieliśmy okazję wysłuchać konferencji o kryzysie na drodze powołania.

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka dobiegła końca, a jej uczestnicy pokrzepieni wrócili do swoich domów, by swoim życiem świadczyć o miłości do Pana Boga.