Martyriowe

wydarzenia

Relacja z rekolekcji

Zaraz po uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2019/20 rozpoczęły się rekolekcje akademickie „Na Dobry Początek”. Przeżyliśmy intensywne cztery wieczory z dominikaninem – ojcem Tomaszem Zamorskim.
Już od pierwszych chwil spotkania z ojcem było wiadomo, że to będzie bardzo dobry czas, w którym coraz bardziej będziemy rozumieć, co to znaczy być odnalezionym przez Boga… i jak dać się odnaleźć.
W niedzielę o. Tomasz wprowadzał nas w temat prawdziwej modlitwy, podkreślał jak ważna jest relacja miłości z Panem Bogiem. W kolejne dni cały czas byliśmy w drodze, razem z Chrystusem, a nasz rekolekcjonista prowadził nas ścieżkami uczniów zdążających do Emaus, Zacheusza i Szymona Piotra.
Tradycyjnie w rekolekcyjny wtorek przeżyliśmy spowiedź świętą i adorację Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
Przez całe rekolekcje towarzyszył nam zespół Figi Marcowe, który troszczył się o muzykę podczas spotkań.
Na środowym spotkaniu po Mszy Świętej, nasz rekolekcjonista został wzięty w krzyżowy ogień pytań. Ojciec podzielił się z nami tym, co robi na co dzień, ciekawostkami z życia zakonnego, swoimi doświadczeniami jako duszpasterz młodzieży. Nie zabrakło oczywiście informacji jak powstają słynne Pandziochy oraz jak wygląda proces nagrywania filmików na youtube.
——————————————————
o. Tomasz Zamorski OP – kaznodzieja i wykładowca homiletyki, doktor teologii. Współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Dawniej duszpasterz dzieci, młodzieży, pracownik Fundacji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeor klasztoru w Warszawie, kapelan sióstr dominikanek. Fascynuje go przepowiadanie, które według niego powinno być piękne, pogłębione i świadome biblijnego oraz teologicznego Źródła, a przede wszystkim bliskie człowieka. Tym próbuje zapalić swoich słuchaczy i studentów.