Martyriowe

wydarzenia

Relacja ze spotkania z ks. Sylwestrem Warzyńskim

16 października, jak co środę o 20:00, spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie w kaplicy Bazyliki Matki Boskiej Królowej Męczenników. Eucharystia zakończyła się uszanowaniem relikwii naszego patrona – św. Jana Pawła II. Po Mszy szybciutko przeszliśmy do sali duszpasterstwa na pyszną kolację… i nadszedł czas „wykładu”. Szybko przekonaliśmy się, że tytuł „ksiądz doktor” przed nazwiskiem absolutnie „nie gryzie”!

Boecjusz, Platon, Arystoteles – pierwsza część rozważań opierała się głównie na tych trzech myślicielach. Nie będziemy opowiadać całości – ale tylko krótki wniosek: człowiek, który nie myśli, nie spędza czasu na dociekaniu w głąb… tak naprawdę niczym nie różni się od bydła. W naszym zmakdonaldyzowanym świecie – gdzie liczy się „szybko, dużo i tanio”, nie ma czasu na zastanawianie się, na zgłębianie, na zadawanie pytań, poszukiwanie mądrości. Ale czy możemy jakoś temu zaradzić ????

Cóż to był za wieczór… rozmowy trwały długo, jeszcze po oficjalnym spotkaniu. Dużo w nas pytań… i nie możemy się doczekać kolejnej części!

Następne spotkanie z cyklu „Jestem kimś, kto pyta…” odbędzie się 20 listopada.