Martyriowe

wydarzenia

Rowerowa Majówka

Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej w szczególnym nabożeństwie ku Jej czci. Pierwsze dni maja od kilku lat upływały nam na przemierzaniu rowerowych szlaków pozwalających zachwycać się pięknem rodzącej się do życia, otaczającej przyrody. Tak przeżywaliśmy „majówkę”.

Z racji panującej pandemii koronawirusa, w tym roku nie mogliśmy w zorganizowanej grupie spędzić tego czasu. Dla Martyrii nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Dwuosobowa delegacja naszego duszpasterstwa, podtrzymując ciągłość dobrej tradycji, w dniach 1-2 maja, wyruszyła na rowerową pielgrzymkę do tronu Matki Boskiej Jasnogórskiej.

Okoliczności dotarcia do celu było wiele: niezrealizowana diecezjalna pielgrzymka maturzystów oraz ogólnopolska pielgrzymka akademicka, niepewność realizacji lipcowej pieszej pielgrzymki diecezjalnej; przeniesiona z 3 na 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski oraz tego samego dnia 21 rocznica beatyfikacji św. o. Pio (głównego patrona naszego duszpasterstwa) oraz dzień imienin śp. ks. prał. Zygmunta Trybowskiego spotęgowały konieczność wyruszenia na pielgrzymi rowerowy szlak. Dawid Piekarski wraz z ks. Piotrem Wachowskim do przejechania mieli 340 km.

Pierwszego dnia w dwunastogodzinnej podróży pokonali 227 km, docierając do Zduńskiej Woli. Drugiego dnia do celu pielgrzymki zostało im 110 km. Po dotarciu na Jasną Górę, nasi pielgrzymi, podczas Eucharystii w Bazylice, powierzyli Matce Bożej wszystkie intencje DA Martyria oraz chorujących na koronawirusa.