Martyriowe

wydarzenia

ZmartwychwstoBUS

Po raz kolejny Martyria udowodniła, że jest sobą czyli „świadkiem”. W poranek wielkanocny mieszkańcy Fordonu mogli usłyszeć radosną nowinę o Zmartwychwstaniu Pana. Specjalnie przygotowany „ZmartwychwstoBUS” przemierzył ulicami fordońskich parafii z przesłaniem: „Alleluja! Radujcie się! Chrystus Zmartwychwstał!”

Skoro w zaistniałej sytuacji panującej pandemii parafianie nie mogą przybyć do kościoła na celebracje największych i najbardziej radosnych Świąt, w takim razie na miarę możliwości Kościół przychodzi do nich. Jeżdżąc ulicami i zachęcając wiernych do pozostania w domu, „ZmartwychwstoBUS” zapewniał o łączności parafii z parafianami w tym czasie, modlitwie oraz wsparciu.

„Kościół musi wychodzić do ludzi, zanim ludzie przyjdą do Kościoła. To była metoda duszpasterska samego Pana Jezusa: najpierw Bóg szedł do ludzi, by ludzie mogli przekonać się do Boga. W podobnym tonie naucza nas Papież Franciszek – Kościół wychodzący w drogę – to jest to, czego dzisiaj nam wszystkim potrzeba!” – skomentował ks. Piotr Wachowski.