Martyriowe

wydarzenia

W Jej oczach

Już od wielu, wielu tygodni trwały przygotowania do Drogi Krzyżowej ulicami Miasta pt. W JEJ OCZACH. To dzieło ewangelizacyjne młodych ludzi z diecezji bydgoskiej działających pod opieką Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży – ks. Piotra Wachowskiego i swoich kapłanów. Droga przeszła ulicami Bydgoszczy 17 marca, ale już dużo wcześniej spotykaliśmy się na modlitwach, dniu skupienia i próbach, aby nabrać Ducha. A w samym dniu nabożeństwa, dzięki gościnności Seminarium Bydgoskiego mogliśmy nabrać sił duchowych i fizycznych i ruszyć w drogę, wyjątkową drogę.
Autorski scenariusz wyszedł spod ręki młodzieży. Młodzi opowiedzieli w nim o tym, co ich w codziennych obowiązkach oddala od Pana Boga. Tegoroczny tytuł Drogi nie jest przypadkowy. Nawiązuje do peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, która będzie w naszej diecezji na początku września tego roku. Tegoroczna Droga przybliża nam Jej postać. Postać matki, która troszczy się o każde swoje dziecko, to najmniejsze i to większe. W poszczególnych stacjach nabożeństwa zobaczyliśmy, jak Maryja pokazuje zbuntowanemu Młodzieńcowi, jak kochać każdego — nawet tego, który dla świata już nic nie znaczy. Na koniec Młodzieniec mógł spotkać się też z Jezusem i doświadczyć Jego pięknej Miłości i troski.

Całej inscenizacji towarzyszył nagrany wcześniej dźwięk, specjalnie przygotowana muzyka i modlitwa różańcowa wypowiadana w różnych językach świata.

Organizatorzy: Wolontariat Młodzieżowy 4don4LORD z parafii Matki Bożej Królowej Męczenników, wolontariusze Fundacji Wiatrak Giovanni Paulo Secondo, Duc in Altum z parafii Polskich Braci Męczenników, Młodzież działająca przy Zgromadzeniu Ducha Świętego oraz Ruch Światło Życie.