Martyriowe

wydarzenia

Wielkopostny Dzień Skupienia 2023

W sobotę, 11 marca wspólnota Martyria przeżywała swój wielkopostny dzień skupienia. Skorzystaliśmy z gościnności Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Bydgoskiej.

Podczas tego dnia rozważaliśmy temat „Kościół Chrystusa,  Chrystus we mnie”,  nawiązujący do hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Naukę wygłosił dla nas ksiądz Tomasz Cyl,  obecnie proboszcz parafii św. Jadwigi w Bydgoszczy,  a niegdyś jeden z pierwszych duszpasterzy akademickich Martyrii. Wysłuchaliśmy dwuczęściowej konferencji,  z przerwą na kawę i rozmowy ze sobą. Czas ten był bardzo owocny również dlatego, że nasze dzieci były zaopiekowanie przez chętne do pomocy ciocie. Mogliśmy zatem także rozważyć Słowo Boże zapisane w Ewangelii z dnia i podzielić się naszymi refleksjami w mniejszych grupach dzielenia.

Po wspólnym obiedzie wszyscy udaliśmy się do kaplicy, by najpierw wspólnie z dzieci adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,  a potem pogadać z Nim w ciszy. Zwieńczeniem calosci była Eucharystia – nasze dziękczynienie.