Martyriowe

wydarzenia

Zakończenie roku formacyjnego 2017/2018

Ten rok formacyjny absolwencka część Martyrii zakończyła w Zamku Bierzgłowskim — to tak dla zachowania spójności z miejscem, w którym rozpoczęliśmy, czyli Zamkiem w Gniewie.

Zaczęło się od uwielbienia w kaplicy na zamku przy akompaniamencie połączonych sił studencko-absolwenckich! Potem przeszliśmy na kawę i ciasto do sali konferencyjnej, gdzie rozpoczęliśmy czas podsumowania. Zaczęliśmy od przypomnienia sobie, jak wyglądały w tym roku tzw. „rodzinki Martyriowe”, czyli który student należał do której rodziny absolwentów. Następnie każdy dostał do ręki krzyżówkę z hasłami nawiązującymi do wydarzeń z tego roku, którą na koniec wspólnie sprawdziliśmy, przeglądając jednocześnie zdjęcia z tych wydarzeń. Po tej chwili wspomnień zostało nam trochę czasu na krótką rozmowę w grupach właśnie na temat mijającego roku. Jej owocem miały być spisane podziękowania za jakieś konkretne wydarzenia czy przeżycia, które następnie złożyliśmy w darach podczas ostatniej przed wakacjami wspólnej Eucharystii. Następnie przyszedł czas na obiad, odpoczynek i rodzinny turniej rycerski, w którym drużyny mierzyły się ze sobą w takich konkurencjach, jak rzut szyszką do dziupli, pojedynek na miecze na chybotliwych pieńkach i jazda konna na czas z kopią, na którą jeździec nawlekał niepasujące do otoczenia elementy stroju rozwieszone w różnych dziwnych miejscach. Rywalizacja była zacięta, a publiczność, wygrzewająca się na kocykach, wiernie kibicująca.

Dziękujemy za ten wspólny czas i cały rok. Chwała Panu!

Jeśli czytasz tę relację i myślisz sobie: „hmm, wspólnota absolwentów? A może to coś dla mojego małżeństwa / mojej rodziny…?” — nie zwlekaj, tylko daj nam znać. Martyria zaprasza do wspólnego formowania się w wierze!!!