Martyriowe

wydarzenia

Zaszczep się wiarą!

31 stycznia w Sanktuarium MB Królowej Męczenników odbyła się kolęda akademicka.
Ze względu na panującą sytuację, nie było tradycyjnych odwiedzin w fordońskich akademikach. Jednak udało się przeżyć to wyjątkowe wydarzenie w innej formie niż zwykle.

W tym szalonym czasie, gdy z każdej strony docierają do nas negatywne informacje na jeden temat, bardzo łatwo się zagubić. W obawie o nasze zdrowie rezygnujemy z udziału we Mszy Świętej i zapominamy o najważniejszym – o spotkaniu z Panem Bogiem. Dlatego na przekór złym myślom i obawom zrodziła się idea o szczepionce innej niż wszystkie! To lekarstwo, którego głównymi składnikami są wiara, nadzieja i miłość. A jedynym skutkiem ubocznym – lepsze samopoczucie. Aby zachęcić młodzież do wzięcia udziału w tej inicjatywie powstało wydarzenie na Facebooku oraz krótki film pt.: ,,#niebędziebolało”.
Studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Collegium Medicum otrzymali również specjalne wezwanie na szczepienie.

Głównym punktem spotkania była Eucharystia. Młodzież akademicka modliła się w intencji dziękczynnej za zimowy semestr oraz o dobre przeżycie sesji egzaminacyjnej. Modlitwie towarzyszył zespół „Przymierze”.

Po zakończeniu Mszy Świętej był czas na wspólne kolędowanie. Każdy ze studentów otrzymał mały upominek: magnes i probówkę z wodą święconą, której użyją do poświęcenia swoich mieszkań.