Martyriowe

wydarzenia

Martyria w Gniewie

Nadszedł czas rozpoczęcia kolejnego roku formacyjnego. W weekend 15–17 września udaliśmy się załogowo i absolwencko na zamek w Gniewie. Był to bardzo intensywny czas.

Z piątku na sobotę mogliśmy jak zwykle na tego typu wyjazdach spotkać się z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Mieliśmy na to całą noc. Tym razem Pan ukazał nam się iście po rycersku — przyobleczony w zbroję puszki eucharystycznej z tabernakulum.

W sobotę był czas na konferencję księdza Krzysztofa, który zachęcał nas do poczucia w sobie i pielęgnowania Świętego Gniewu. Oprócz czasu dla ducha, tego dnia był też oczywiście czas dla rodziny i wspólnoty, który spędziliśmy wspólnie z naszymi pociechami m.in. na grze miejskiej w poszukiwaniu Misia Maciusia. Nie obyło się też bez akcentów historycznych, nawiązujących do miejsca, w którym byliśmy. Tego dnia spotkaliśmy się z samym kasztelanem zamku, który opowiedział nam jego historię. Mogliśmy też podziwiać pokaz husarski.

W niedzielę mieliśmy chwilę na pracę w grupach, a potem wspólnie określiliśmy sobie, jak będzie wyglądał ten rok formacyjny, pod kątem podziału na grupy formacyjne, dzieł, w które można się zaangażować (a jest tego jak zwykle wiele), tematyki spotkań itp. Nasz wspólny czas zwieńczyliśmy Mszą świętą z uroczystym złożeniem ślubowań i przyrzeczeń na ten rok formacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego spotkania! Bóg zapłać.

A teraz ruszamy, mając w sercu Święty Gniew, w kolejny rok formacyjny!