Martyriowe

wydarzenia

Wieczór z Ks. Piotrem Pawlukiewiczem

Kobieta, mężczyzna labirynt czy autostrada do nieba?

To temat naszych wieczorów akademickich ze znanym rekolekcjonistą, byłym duszpasterzem akademickim św. Anny z Warszawy, ks. Piotrem Pawlukiewiczem, które w środowy wieczór rozpoczęliśmy 20-stką akademicką w Martyrii. Zaczęliśmy od spotkania przy stole z Chrystusem, gdzie nasz gość skierował do nas słowo w czasie homilii, by potem rozwinąć swoją myśl w konferencji po zakończeniu Mszy św.

Kaplica MBKM była wypełniona po brzegi. Przybyli mieszkańcy Fordonu, Bydgoszczy a także goście z okolicznych miejscowości wraz ze swoimi Kapłanami. Byliśmy w bardzo zróżnicowanym towarzystwie, choć przeważali studenci. To tylko potwierdza, że aktualność słów ks. Piotra  nie przemija. Nie zabrakło młodzieży gimnazjalnej, licealnej, studenckiej, nauczycieli akademickich. Ksiądz Piotr przybył na zaproszenie naszego ośrodka akademickiego po 14 latach.

Podczas konferencji ks. Piotr pokazał różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną, w ich funkcjonowaniu, odczuciach, zachowaniu, pokazując też wynikające z tego rozczarowania. Zadał nam konkretne pytania, pobudzające nasze serca do zastanowienia się nad sobą, bycia autentycznym, prawdziwym, o osobistą relację do kobiety, mężczyzny. W swoich wypowiedziach przywoływał różne sytuacje z życia codziennego, pokazując, że nasze zachowania, są często niezrozumiałe. Otrzymaliśmy też mnóstwo porad, wskazówek jak słuchać kobiety, mężczyzny, oczekiwań i pragnień by nie ranić siebie, ale sprawić, że jesteśmy dla siebie najważniejsi i wyjątkowi. Nie zabrakło podczas wypowiedzi zabawnych anegdot, wzbudzających śmiech zebranych słuchaczy.