Martyriowe

wydarzenia

Więcej miłości

„Więcej miłości” – pod takim hasłem w bydgoskiej Bazylice Królowej Męczenników zorganizowano modlitwę w intencji wszystkich podejmujących w ostatnich tygodniach protesty przeciwko świętości życia oraz z prośbą o ustanie pandemii.

W spotkanie, którego inicjatorem stał się Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, włączyły się wspólnoty działające przy bazylice. – To pragnienie zrodziło się w naszych sercach natychmiast po tym, jak wiele złości, a nawet przekleństw zostało wyrażonych w przestrzeni publicznej, zwłaszcza pod adresem członków Kościoła. Tak liczna obecność w nich ludzi młodych – kolegów ze studiów lub licealnej klasy – obudziła w naszym duszpasterstwie potrzebę świadectwa – tłumaczy ks. Piotr Wachowski.

W programie kilkugodzinnego czuwania nie zabrakło Adoracji Najświętszego Sakramentu, różańca, Litanii do Wszystkich Świętych oraz innych modlitw o pokój społeczny w ojczyźnie. – Reprezentujemy katolickie duszpasterstwa, więc nie możemy udawać, że podzielamy wykrzyczane poglądy. Chcemy, jak Pan Jezus – nazywając rzeczy po imieniu – nikogo nie potępiać, ale w modlitwie towarzyszyć, prosząc, by łaska wiary i zrozumienia powagi tematu stała się udziałem młodych, których przecież obiecaliśmy prowadzić do Boga – podkreślił diecezjalny duszpasterz akademicki.

Czuwanie przygotowały i modlitwę poprowadziły wspólnoty: Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, Duszpasterstwa Młodzieży „4don4LORD” („Fordon dla Pana”), Domowego Kościoła oraz Odnowy w Duchu Świętym. – Czuwanie, w którym uczestniczyliśmy, miało na celu zjednoczenie i ukojenie naszych serc w trudnym czasie pandemii, w momencie, gdy wszyscy wychodzą na ulicę. Hasło „Więcej MIŁOŚCI” miało nam przypomnieć, jak ważne jest życie dane od samego Boga – powiedziała Agata Graczyk z DA „Martyria”.